سابمیت مقاله

سابمیت مقاله و چک لیست کاربردی برای انجام دقیق آن

یکی از مهمترین مراحل فرآیند چاپ مقاله، ارسال مقاله است. متاسفانه نویسندگان و پژوهشگران تازه کار به مراحل چاپ مقاله دقت زیادی نمی کنند و دیدگاه سطحی نسبت به این موضوع دارند و به زعم آنها فرآیند چاپ مقاله از مرحله نظردهی ادیتور مجله شروع می‌شود. اما باید اشاره کنیم مرحله سابمیت مقاله دقیقاً نقطه مرکزی و عطف فرآیند چاپ مقاله می‌باشد که هرگونه اشتباه در این مرحله و مراحل قبل از آن نقش بسیار تاثیرگذاری در پذیرش یا رد مقاله خواهد داشت. در اینجا می‌خواهیم چک لیستی بسیار کاربردی و مهم از اقداماتی ارائه دهیم که نویسندگان باید قبل از ارسال مقاله به آنها توجه داشته باشند. با موسسه با مدیر همراه باشید.

  • فرمت مقاله

    سعی کنید تمامی دستورالعمل‌‍‌های مجله را برای فرمت‌بندی مقاله به صورت دقیق و مو به مو عمل کرده و رعایت کنید. قواعدی مانند تعداد لغات مقاله، حاشیه صفحات، شماره صفحات، فاصله خطوط، شکل رفرنس‌دهی داخل متن، منابع، چکیده، و فورمت مورد قبول (PDF,word,laTeX) بسیار مهم هستند و آنها را رعایت کنید.

  • ساختار مقاله

ساختار مقاله را رعایت کنید. عنوان، چکیده، کلیدواژگان، مقدمه، روشها، نتایج و بحث و نتیجه‌گیری، رفرنس‌ها، ضمایم، تقدیر و تشکر، و پانویس‌ها. این موارد جزو ساختارهای اصلی مقالات می‌باشند و باید دقیقاً برحسب دستورالعمل‌های مجله رعایت شوند (در این خصوص به منوی راهنمای نویسندگان در وبسایت مجله بین المللی پژوهش ملل مراجعه نمایید).

  • ترجمه و نگارش مقاله

مقاله شما باید به خوبی نگارش شده باشد و ترجمه خوبی داشته باشد اگر یک مجله فارسی یا انگلیسی زبان یا سایر زبان‌ها انتخاب کرده‌اید گرامر، استایل نگارش، انسجام مطلب، انتخاب لغات و وضعیت املایی واژگان از عناصر اصلی می‌باشند.

  • جداول و نمودارها

جداول و نمودارها باید به خوبی طراحی شده باشند. برخی از مجلات اعلام می کنند که جداول و اشکال را می‌بایست در فایلی جداگانه ارسال کنید. اندازه فایل هریک از جداول و نمودارها، شفافیت آنها، ریزولیشن عکس‌ها، عنوان نمودارها و جداول و رنگ‌های مورد استفاده در آنها باید برحسب دستورالعمل‌های مجله استاندارد باشد.

  • واقعیات و جزییات

تمامی جزییات را چک نمایید حتی کوچکترین آنها. شفافیت داده‌ها، هماهنگی شماره‌‌های بین جدول و متن، نمادها، واحدهای اندازه‌گیری، و هماهنگی بین رفرنس‌های درون متنی و آخر متن را حتماً چندین بار بررسی و چک کنید.

  •  اطلاعات نویسنده

سعی کنید در اطلاعات نویسنده یا نویسندگان همه موارد مرتبط وجود داشته باشد. نام، نام خانوادگی، آدرس تماس کامل، و اشاره به نویسنده مسئول حتما قید شود.

 

دانشجویان و دانش پژوهان عزیز می توانید برای انجام مقاله های علمی و پژوهشی خود با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان موسسه با مدیر به بهترین شیوه شما را راهنمایی نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *