نکات مهم برای افزایش شانس چاپ مقاله در مجلات بین المللی ISI

مقالات آماری

چگونه شانس خود را برای چاپ مفاله در مجلات بین المللی ISI افزایش دهیم ؟

در این قسمت سعی می کنیم نکات مهم چاپ مقاله در مجلات بین المللی ISI را برای شما تشریح کنیم تا شانس خود را برای چاپ در ISI افزایش دهید.نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را سعی کنید رعایت کنید و قبل از ارسال و سابمیت مقاله به مجله سعی کنید داوری اولیه خود را انجام دهید.

1. در آغاز حتما مقاله خود را جهت پیش داوری برای یکی از کارشناسان این فن ارسال کنید تا از نظر متدولوژی و نگارش علمی بررسی شود و نقاط ضعف و قوت مقاله شما معلوم شود.

2. اگر تسلط کافی و خوبی بر زبان انگلیسی ندارید سعی کنید مقاله خود را به زبان فارسی به نگارش درآورید و سپس مترادف و معادل انگلیسی کلمات تخصصی رشته خود را در پرانتز کنار کلمه بنویسید و متن نوشته شده خود را برای ترجمه ارسال نمایید( با این روش مترجم می‌تواند با کیفیت‌ترین ترجمه علمی را تحویل شما دهد)

3. مقاله خود را حتما پس از اینکه ترجمه کردید برای یک ویراستار Native ارسال کنید.خیلی مهم نیست که مترجم شما چقدر به زبان انگلیسی مسلط باشد.تجربه نشان داده که ارسال برای یک ویراستار Native می‌تواند کیفیت گرامری مقاله را خیلی افزایش دهد.

4.داشتن موضوعی متفاوت و جدید در زمینه ی کاری خودتان می تواند شانس شما را در چاپ مقاله در ISI به میزان زیادی افزایش دهد.

5. قبل از ارسال مقاله از سایت elsevier کمک بگیرید .در اینجا شما می توانید عنوان مقاله ، زمینه و سایر قسمتها را پر کنید و مقالات مهم را پیدا کنید.

6.اهداف و دستورالعملهای ژورنالی که می خواهید مقاله را برایشان ارسال کنید با دقت بررسی کنید و سعی کنید در راستای اهداف و تارگتی که آنها مشخص نموده اند عمل کنید.

نکته مهم: بسیاری از مقالات ارزشمند پژوهشگران ایرانی به دلیل نداشتن ساختار زبانی و مشکلات گرامری از سوی مجلات بین المللی تایید نمی شوند.

امیدواریم خواندن این مقاله باعث شود که مقالات شما در مجلات بین المللی ISI چاپ شود و به شما در این زمینه کمک نماید.اگر در زمینه تحلیل آماری پایان نامه و انجام فصل 4 پایان نامه نیاز به مشاوره داشتید می توانید با کارشناسان موسسه بامدیر در ارتباط باشید.